ul. Wyzwolenia 25  +48 519 020 110   pdziemiany@diecezja-pelplin.pl A A A  

I EKSTREMALNA DROGA RÓŻAŃCOWA W DZIEMIANACH (EDR)

wtorek, 12-09-2023

I EKSTREMALNA DROGA RÓŻAŃCOWA W DZIEMIANACH (EDR)

I EKSTREMALNA DROGA RÓŻAŃCOWA W DZIEMIANACH (EDR)

 

  1. To doświadczenie absolutnie unikatowe…

W roku, w którym przeżywamy 100 – lecie konsekracji świątyni i powstania parafii w Dziemianach zapraszamy na bardziej radykalną formę odmawiania różańca jaką jest Ekstremalna Droga Różańcowa. Chcemy modlitwą i trudem pielgrzymim podziękować Bogu za dar naszych przodków, którzy wybudowali naszą świątynię i za wszystkie łaski, które  w ciągu minionych 100 lat stały się nie tylko naszym udziałem ale i wielu pokoleń parafian i gości.  

 

  1. Czeka nas 10 km drogi w ciszy z różańcem w ręku

Dlaczego? Wyprawa w ciemnościach, cisza, może i ból zmagania dają okazję do głębszego przemyślenia swojego życia. Wyruszymy w drogę, by w milczeniu i skupieniu, rozważać tajemnice różańcowe. Wieczorną porą ustają wszelkie hałasy, zostaje cisza. A w ciszy lepiej się słucha nade wszystko Boga i samego siebie. Ta droga ma sens, tylko wtedy, gdy pokonamy ją w milczeniu.  Dlatego też w ciszy każdy sam odmawiać będzie wyjątkowo 4 części różańca ze specjalnie przygotowanymi rozważaniami jubileuszowymi, których autorem jest ks. Maciej Szczodrowski.  W czasie drogi napotkamy 20 oznakowanych miejsc, w których czytamy rozważania 20 tajemnic różańcowych. Między tymi stacjami w drodze odmawiamy kolejną dziesiątkę różańca.  Trasa jest pętlą: Dziemiany -Zarośle – Szablewo – Czarne – Jastrzębie – Dziemiany.

 

  1. Zgłoś swój udział i deklarację zakupu pakiet z jubileuszowymi rozważaniami

Pod tym linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdogxxUAN0dLucTv8jGbJwcrIb_hsCGY1rIuJJlUIfvmYjdqA/viewform

można zgłosić swój udział i zadeklarować zakup pakietu (rozważania różańcowe i pamiątkowa przypinka w cenie 10 zł). Pod tym linkiem są również do pobrania: mapa i opis trasy oraz ślad gps.

 

  1. Termin i miejsce

Całe wydarzenie rozpocznie się 7 października 2023 r. -  w święto Matki Bożej Różańcowej – Mszą św. o godz. 18.00. w parafialnym kościele w Dziemianach. Po Mszy św. wyruszymy indywidualnie lub w małej grupie na trasę.  Należy zabrać ze sobą latarki – czołówki, różaniec i rozważania oraz coś do picia.

Różaniec - skarb, który trzeba odkryć! Trzeba powrócić do modlitwy w rodzinie i do modlitwy za rodziny, wykorzystując nadal tę formę modlitwy (...). Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje (Jan Paweł II)

 

ZAPRASZAMY!

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM