ul. Wyzwolenia 25  +48 519 020 110   pdziemiany@diecezja-pelplin.pl A A A  

IX Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach

piątek, 01-03-2024

IX Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach

PO RAZ DZIEWIĄTY WYRUSZĄ NA TRASY EDK

15 marca 2024 r. mszą św. o godz. 20:00 w kościele św. Antoniego w Dziemianach rozpocznie się IX edycja EDK. Warto podkreślić, że dziemiańska EDK jest najstarszą w diecezji pelplińskiej, co roku uczestniczy w tym wydarzeniu ponad tysiąc osób. Tradycyjnie do wyboru są trzy trasy: św. Antoniego (30 km), św. Franciszka (42 km) i św. Rity (55 km), która jest najdłuższą trasą na Pomorzu. Wszystkie szlaki prowadzą z kościoła w Dziemianach na jedyną kalwarię w diecezji – Kalwarię Wielewską. Trasy przebiegają głównie lasami, nad brzegami jezior i w terenie niezabudowanym. Te cenne walory dziemiańskich tras pozwalają z dala od hałasu dnia codziennego, w ciszy spotkać się ze swoimi myślami i problemami, a nade wszystko doświadczyć spotkania z Bogiem. Wszystko o dziemiańskich trasach jest tutaj: https://www.edkdziemiany.pl/trasy/ Całą trasę pokonuje się w milczeniu, samotnie lub w małej grupie. Aby nie zabłądzić warto korzystać z opisu i mapy trasy lub z aplikacji z nawigacją, którą należy pobrać na telefon. W aplikacji przygotowane są również specjalne rozważania, które pomagają w przemyśleniach.

Tegoroczne rozważania EDK są skupione wokół słów Jana Pawła II: "Musicie od siebie wymagać”. To czternaście stacji i czternaście historii o tym, jak mały Karol stał się Wielkim Papieżem. To opowieść o prawdziwym życiu z Jezusem! I mimo, że ta jedna noc nie wystarczy, by wszystko poustawiać sobie w życiu, to jednak może się stać początkiem nowego życia. Prawdziwym celem EDK jest zmiana życia, a nie tylko nocna przygoda. Każdy uczestnik może zaopatrzyć się w pakiety pamiątkowe, takie jak np. rozważania Drogi Krzyżowej, odblaski, znaki z magnesem z wybraną trasą czy wspaniały kubek EDK.

Przed wyruszeniem na trasę należy się dobrze przygotować, biorąc pod uwagę pogodę, zabrać należy latarkę czołówkę, kijki, coś do zjedzenia i ciepłego do picia itp. Jak co roku dla chętnych po dojściu do Wiela będą czekały darmowe autokary, które dowiozą uczestników na parkingi w Dziemianach. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się na adres: dziemianyedk@gmail.com, i podanie wybranej trasy.

Zapisy na IX edycję EDK dostępne są na stronie: https://trasy.edk.org.pl/areas/dziemiany

Czekamy na Ciebie i do zobaczenia w Dziemianach!

Ekipa EDK Dziemiany

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM