Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu

niedziela 03.03.2024

TRZECIA  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 marca 2024

1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą.
  2. Dziś o godz. 16.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.30 i 17.00.
  3. W czwartek po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty.
  4. Przypominamy o „Jałmużnie postnej” – wielkopostnej akcji CARITASU. Skarbonki na jałmużnę wielkopostna są wyłożone na stoliku pod chórem.
  5. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.
  7. Kolekta w przyszłą niedziele będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.
  8. W czwartek o godz. 17.30 w salce spotkanie dla uczestników wycieczki do Hiszpanii i Francji. Jest jeszcze 6 miejsc wolnych, chętnych zapraszamy do udziału.
  9. 15 marca w naszym kościele o godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Szczegóły są podane na stronie edkdziemiany.pl oraz innych informatorach internetowych.
  10. Natomiast w przyszłą niedzielę na Mszy św. wieczornej będzie śpiewał Chór akademicki Poitechniki Gdańskiej pod dyrekcja prof. Mariusza Mroza. W ramach kazania wysłychamy koncertu pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru. Serdecznie zapraszamy.