Ogłoszenia na IX Niedzielę Zwykłą

niedziela 02.06.2024

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2 czerwca 2024

1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia.
  2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. Przed kościołem trwa zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  3. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym.
  4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
    - I czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich do godz. 22.00
    - I piątek – przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Od godz. 15.00 okazja do spowiedzi św. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  7. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. Adam Tysarczyk. Wieczny odpoczynek….