Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

niedziela 07.04.2024

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

7 kwietnia 2024

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni?
  2. Dzisiaj z racji Święta Miłosierdzia w całym Kościele zbieramy ofiary do puszek na cele charytatywne Kościoła
  3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O tym, że ludzkie życie jest święte i należy mu się szacunek i cześć od początku, od poczęcia w łonie matki aż do końca w naturalnej śmierci, nieustannie przypomina Kościół w swoim nauczaniu. Jest to wołanie do ludzkich sumień o opamiętanie dla świata przesiąkniętego pogardą dla życia i cywilizacją śmierci. W poniedziałek, podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.
  5. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.
  6. W środę na Mszę św. wieczorną zapraszam parafian z Kalwarii w celu odbioru Ikony Matki Bożej do peregrynacji.