Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Najświętszej

niedziela 26.05.2024

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

26 maja 2024

1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.
  2. Dziś święto naszych mam. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz ostatnio zmarłych Parafian.
  3. Dziś z grupą dzieci z klas III przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej. Módlmy się za nie, aby miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem Jezusem w Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne do uczestnictwa we Mszy św. w ciągu „Białego tygodnia”: Jutro o godz. 10.00, wtorek i środę o godz. 18.00, w czwartek o godz. 10.30 i na procesji oraz w piątek o godz. 18.00.
  4. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w Jezusa Eucharystycznego. Msze Święte w czwartek o godz. 7.00; 9.00; 10.30 po niej wyruszy procesja. Ostatnia Msza św. zaraz po procesji. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Procesja przejdzie ulicami: Wyzwolenia, 3 Maja, Leśna, Sengera, Partyzantów i Wyzwolenia.
    Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji.
    Dziewczynki pragnące sypać kwiatki w procesji Boże Ciało oraz w czasie oktawy zapraszamy na próbę w poniedziałek i środę na godz. 17.00.
  5. Brzóski do dekoracji trasy procesji będą wyłożone w środę przy Straży pożarnej oraz przy kapliczce przy ul. Partyzantów. Osoby chętne będą mogły się w nie zaopatrzyć.
  6. Na piątek wszystkim Parafianom i przebywającym na jej terenie udzielam dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Proszę wszystkich, którzy z niej skorzystają o dobrowolną modlitwę w intencji pokoju na świecie.
  7. W poniedziałek na Mszę św. wieczorną zapraszam parafian z Białych Błot i Trzebunia po odbiór Ikony Matki Bożej NP.
  8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze inwestycje parafialne.
  9. W Boże Ciało w parafii Wszystkich Świętych w Brusach na placu przed Domem Nawiedzenia o godz. 20.00 odbędzie się Koncert Uwielbienia "Ponad Fale".