Ogłoszenia na VI Niedzielę Zwykłą

niedziela 11.02.2024

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 lutego 2024

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. wieczornej o godz. 17. 00 udzielimy sakramentu namszczenia olejem św. osobom chorym i starszym.
  2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 7.00; 9.00; 15.00 i 17.00. Kolekta w Środę popielcowa jest przeznaczona na cele charytatywne Kościoła. Przypominamy, że w Środę popielcową wiernych między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jeden posiłek do syta oraz dwa skromne.
  3. Okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany” w Kościele. Dlatego aby się dobrze do niego przygotować zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach dawnego Nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Dzisiaj Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11.00 i potrwa do godz. 17.00; w poniedziałek i wtorek rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i potrwa do godz. 17.00.
  4. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa w piątek o godz. 15.30 i 17.00 oraz Gorzkie żale w niedziele o godz. 16.30 Kazania pasyjne w tym roku wygłosi do nas kapelan sióstr franciszkanek w Orliku – O. Urban. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny za siebie lub zmarłych.
  5. W czwartek po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego sakramentu do godz. 18.00 do godz. 19.00 z możliwością skorzystania w tym czasie z sakramentu spowiedzi. Proszę nie odkładać spowiedzi wielkanocnej na ostatni moment.
  6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania jutro ( poniedziałek ) o godz. 17.30 i środę o godz. 18.00 w kościele.