Ogłoszenia na VIII Niedzielę Wielkanocy - Zesłanie Ducha Świętego.

niedziela 19.05.2024

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

19 maja 2024

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą.
  2. Jutro w drugi dzień Zielonych świątek przypada Uroczystość Matki Kościoła, którą ogłosił papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w 1964 roku. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Matki. Natomiast na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywali Uroczystości I Komunii św.
  4. Już dziś przypominamy, że w kolejny czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Trasa procesji. ul. Wyzwolenia, 3 Maja, Leśna, Partyzantów i Wyzwolenia.
  5. Serdecznie zapraszamy do udziału nabożeństwach majowych po wieczornej Mszy św.
  6. W czwartek po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich do godz. 19.30 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty.
  7. W sobotę o godzinie 9.00 spowiedź dla dzieci przystępujących do Uroczystej I Komunii św. oraz dla ich rodziców i chrzestnych.
  9. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na nasze inwestycje parafialne.
  10. Przed kościołem można nabyć albumy o Janie Pawle II w czasie pielgrzymek na pomorzu.
  11. Wójt Gminy Dziemiany ogłasza, iż  w najbliższym czasie odbędą się zebrania wiejskie w sprawie wyboru sołtysa oraz rady sołeckiej:
  • Dzisiaj w Dziemianach o godz. 18:00 w Ośrodku Kultury;
  • wtorek 21 maja w Piechowicach  - godz. 18.00