Ogłoszenia na XIX Niedzielę Zwykłą

niedziela 13.08.2023

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

13 sierpnia 2023

1. Jeszcze tyle przeróżnych niepokojów trapi nie tylko nasze dusze, ale również całe nasze społeczeństwo. Dlatego w tym wirze codzienności warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy, a także sens i religijną wartość milczenia. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę.
  2. Dzisiaj z racji przypadającego Dnia fatimskiego Msza św. wieczorna zostanie odprawiona o godz. 2000, a po niej odbędzie się Nabożeństwo fatimskie. Proszę o przyniesienie świec. Nie będzie Mszy św. o godz. 1700
  3. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione na każdej Mszy św.
  4. Tego również dnia tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
  5. W czwartek po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego sakramentu z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty do godz. 19.30.
  7. Siostry Franciszkanki zapraszają na spotkanie dla małżeństw p.t. „Przysięga małżeńska przed laty i dziś”, które odbędzie się we Wielu w Ośrodku Wypoczynkowym EFKA, dnia 23 września ( sobota) od godz. 9-16. Więcej informacji i zapisy u siostry Sancji mailowo lub telefonicznie.
  8. We wtorek, przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych skutkami powodzi w Słowenii.
  9. W zakrystii i przed kościołem można zaopatrywać się w książki z okazji 100 lecia naszego kościoła oraz magnezy z jego wizerunkiem. Cena książki 50 zł, magnesu 10 zł.
  10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Tadeusza Kłosowskiego i śp. Bogusławy Datta. Wieczny odpoczynek…

Jutro pogrzeb śp. Elżbiety Kaszubowskiej o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek….