Ogłoszenia na XV Niedzielę Zwykłą

niedziela 16.07.2023

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

16 lipca 2023

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia.
  2. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, w bliskości wspomnienia Świętych Joachima i Anny (26 lipca), przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jako temat tego Dnia papież Franciszek wybrał słowa: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie” (Łk 1, 50).
  3. W przyszłą niedzielę tj. 23 lipca po wszystkich Mszach św. ( również w sobotę ) w naszej parafii pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Ofiary złożone przy tej okazji, w ramach akcji „Jeden grosz za dobrze przejechany kilometr”, będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  5. W niedzielę 30 lipca, ok. godz. 1315w naszej parafii zatrzyma się na obiad Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupa będzie liczyła ok. 250 osób. Bardzo proszę parafian o życzliwe i gościnne przyjęcie pątników na poczęstunek. Osoby chętne na ich ugoszczenie bardzo proszę o zgłaszanie się do Kancelarii lub do zakrystii po Mszy św. w celu podania ilości osób.
  6. W zakrystii i przed kościołem można zaopatrywać się w książki z okazji 100 lecia naszego kościoła oraz magnezy z jego wizerunkiem. Cena książki 50 zł, magnesu 10 zł.
  7. Zapowiedź przedślubna I:
  • Paweł Trafny; par. Polanów
  • Paulina Radtke; par. Polanów