Ogłoszenia na XVI Niedzielę Zwykłą

niedziela 23.07.2023

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 lipca 2023

1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  2. Dzisiaj z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Ofiary złożone przy tej okazji, w ramach akcji „Jeden grosz za jeden kilometr”, będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  3. W czwartek po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 1930. W tym czasie również jest okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi św.
  4. W sobotę w kaplicy w Piechowicach o godz. 1500 zapraszamy na Sumę odpustową ku czci Św. Joachima i Anny.
  6. W przyszłą niedzielę 30 lipca, ok. godz. 1315w naszej parafii zatrzyma się na obiad Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby chętne na ugoszczenie pielgrzymów, bardzo proszę o zgłaszanie się do Kancelarii lub do zakrystii po Mszy św. w celu podania ilości osób.
  7. Kolekta w przyszłą niedziele będzie przeznaczona na nasze inwestycje parafialne.
  8. Zmarł śp. Jerzy Sznek z Piechowic wyb. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00. Różaniec w kaplicy w Piechowicach o godz. 19.00. Wieczny odpoczynek…
  9. W zakrystii i przed kościołem można zaopatrywać się w książki z okazji 100 lecia naszego kościoła oraz magnezy z jego wizerunkiem. Cena książki 50 zł, magnesu 10 zł.
  10. Zapowiedź przedślubna II:
  • Paweł Trafny; par. Polanów
  • Paulina Radtke; par. Polanów