Ogłoszenia na XVIII Niedzielę Zwykłą - Przemienienie Pańskie

niedziela 06.08.2023

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

6 sierpnia 2023

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Dziś Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
  2. W czwartek, 10 sierpnia, przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika; głównego patrona naszej diecezji.
  3. W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia, przypada Dzień fatimski. W związku z tym, w przyszła niedzielę Msza św. wieczorna zostanie odprawiona o godz. 2000, a po niej odbędzie się Nabożeństwo fatimskie. Proszę o przyniesienie świec. Nie będzie Mszy św. o godz. 1700.
  5. W zakrystii i przed kościołem można zaopatrywać się w książki z okazji 100 lecia naszego kościoła oraz magnezy z jego wizerunkiem. Cena książki 50 zł, magnesu 10 zł.
  6. Zapowiedź przedślubna II:
  • Piotr Imianowski; par. Dziemiany
  • Anna Gawin; par. Dziemiany

1. Zmarł śp. Tadeusz Kłosowski. Pogrzeb we wtorek o godz. 1200. Wieczny odpoczynek…