Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zwykłą

niedziela 27.08.2023

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

27 sierpnia 2023

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.
  2. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  3. W czwartek po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego sakramentu z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty do godz. 19.30.
  4. W tym tygodniu przypadają Dni eucharystyczne:

- I piątek -  okazja do spowiedzi św. od. godz. 1500. Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 1600 Msza św. wotywna. Po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego sakramentu.

- I sobota - Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 700 . Po Mszy nabożeństwo pierwszosobotnie i wymiana tajemnic różańcowych.

1. W piątek ks. proboszcz odwiedzi chorych parafian z posługą sakramentalną; ks. Marcin w sobotę.
  2. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze inwestycje parafialne.
  3. W przyszłą niedziele na wszystkich Mszach św. poświęcimy i pobłogosławimy pamiątki sakralne i dewocjonalia przywiezione z wakacji.
  4. W zakrystii i przed kościołem można zaopatrywać się w książki z okazji 100 lecia naszego kościoła oraz magnezy z jego wizerunkiem. Cena książki 50 zł, magnesu 10 zł.
  5. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod katem miażdżycy, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym we wtorek, 29 sierpnia o godz. 18.00 na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach na stoliku pod chórem.