Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą

niedziela 03.09.2023

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 września 2023

1. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Na Mszy św. wieczornej poświęcimy ziarno do siewu.
  2. W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy Mszę Świętą o godz. 800. Natomiast w przyszłą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 1100, poświęcimy dzieciom klas I plecaki i przybory szkolne.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych do godz. 2100.
  4. Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcamy narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato.
  5. Za trzy tygodnie rozpoczniemy w Naszej parafii Misje święte. Do duchowego i owocnego ich przeżycia potrzebujemy modlitwy. Dlatego przy wyjściu z kościoła, u ministrantów, można zaopatrzyć się w modlitwę w intencji Misji parafialnych. Proszę również zabrać dla te modlitwę osób starszych, którzy może z racji choroby nie uczęszczają do kościoła, aby się również pomodlili w tej intencji.
  6. W poniedziałek, od godz. 1000, w Salce katechetycznej, będzie można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok, bez możliwości rezerwacji.
  7. W dniach 2 – 3 października organizujemy autokarową Pielgrzymkę do Częstochowy oraz Głogowca ( miejsce narodzin św. s. Faustyny Kowalskiej). Kosz od osoby 280 zł obejmuje przejazd, nocleg i śniadanie.
  8. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma’.
  9. W zakrystii i przed kościołem można zaopatrywać się w książki z okazji 100 lecia naszego kościoła oraz magnezy z jego wizerunkiem. Cena książki 50 zł, magnesu 10 zł.
  10. W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.