Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykłą

niedziela 17.09.2023

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 września 2023

1. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.
  2. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.
  3. Za tydzień rozpoczniemy w Naszej parafii Misje święte. Do duchowego i owocnego ich przeżycia potrzebujemy modlitwy. Dlatego przy wyjściu z kościoła, u ministrantów, można zaopatrzyć się w modlitwę w intencji Misji parafialnych.
  4. Z racji obchodów 100 lecia naszej świątyni, 7 października ( sobota) w święto Matki Bożej Różańcowej, odbędzie się I Ekstremalny Różaniec. Rozpoczęcie się Mszą św. wieczorną o godz. 1800. Trasa do przejścia wynosi 10 km. Zapisy na www.edkdziemiany.pl
  5. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na nasze inwestycje parafialne.
  6. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma’.
  7. W zakrystii i przed kościołem można zaopatrywać się w książki z okazji 100 lecia naszego kościoła oraz magnezy z jego wizerunkiem. Cena książki 50 zł, magnesu 10 zł.

8.W środę i czwartek Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

1. Młodzież klas VIII przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00, natomiast młodzi klas I Szkół ponadpodstawowych w piątek na godz. 19.00.
  2. Osoby wyjeżdzające na pielgrzymkę do Częstochowy proszone są o uiszczenie opłaty do środy włącznie.