Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą

niedziela 01.10.2023

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1 października 2023

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w celebrowanym po Mszy św. wieczornej nabożeństwie różańcowym. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 1600.
  2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.
  3. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

- I czwartek – po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych do godz. 2100.

- I piątek - okazja do spowiedzi świętej od godz. 1500- 1600. O 1600 Msza św. wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu

I sobota – o godz. 700 Msza św. ku czci  Niepokalanego Serca Bożej Matki, a po niej pierwszosobotnie  nabożeństwo i wymiana tajemnic różańcowych.

1. Również w sobotę, w święto Matki Bożej Różańcowej, na Mszy św. wieczornej odbędzie się I Ekstremalny Różaniec. Zapisy na www.edkdziemiany.pl. Dzisiaj i jutro przed kościołem można zapatrywać się w pakiety  zawierające książeczkę z rozważaniami oraz plakietkę. Cena zestawu 10 zł.
  2. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma’.
  3. W zakrystii i przed kościołem można zaopatrywać się w książki z okazji 100 lecia naszego kościoła oraz magnezy z jego wizerunkiem. Cena książki 50 zł, magnesu 10 zł.
  4. Wyjazd do Częstochowy o godz. 600 z parkingu przy plebanii.
  5. Zmarł śp. Czesław Pepliński. Różaniec po Mszy św. wieczorniej w Kościele w Dziemianach; pogrzeb w Brusach. Wieczny odpoczynek…