Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą

niedziela 15.10.2023

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15 października 2023

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Przed kościołem, trwa zbiórka ofiar do puszek, na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną ale mniej zasobną młodzież. Natomiast o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski po łączony z modlitwa różańcową
  2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godz. 1800 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Dzieci zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1600.
  3. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Światową Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się też Tydzień Misyjny. Naszymi ofiarami wesprzemy papieskie Dzieła Misyjne.
  4. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma’.
  5. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki na Wypominki i Msze zbiorowe. Proszę pamiętać o zaznaczeniu właściwej godziny. Można również już składać wypominki roczne.
  6. Zachęcamy do zaopatrywania się w książki z okazji 100 lecia naszego kościoła oraz magnezy z jego wizerunkiem. Cena książki 50 zł, magnesu 10 zł.
  7. W przyszłą niedzielę przypada nasza parafialna Uroczystość – 100 rocznica poświecenia kościoła parafialnego pod przewodnictwem ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Msze św. w przyszłą niedziele o godz. 700, 900, 1200, nie będzie mszy św. o godz. 1700. Uroczysta celebracja Mszy św. o godz. 12 00 w czasie której śpiewać będzie chór Politechniki Gdańskiej pod batutą prof. Mariusza Mróz, rozpocznie się procesją z plebanii ( tak też było 100 lat temu). Porządek procesji: kadzidło, krzyż i akolitki, chorągwie, feretrony, służba liturgiczna ołtarza, Ewangeliarz, zaproszeni księża, ks. Biskup, orkiestra. Po przyjściu do kościoła, w kruchcie zostanie poświęcona tablica upamiętniająca księży pracujących w naszej parafii w ciągu wieku. Po dojściu do ołtarza, przywitanie Biskupa przez dzieci, młodzież , Rodziny wraz z Radą parafialną oraz ks. Proboszcza. Na tej Mszy św. będzie trochę miejsc zarezerwowanym: dla delegacji, księży oraz połowa chóru.
  8. W sobotę na godz. 1500 zapraszam na spotkanie do kościoła delegacje witające ks. Biskupa, ministrantów, obsługę feretronów i chorągwi.
  9. W tym tygodniu Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  10. Do nabycia są kalendarze na przyszły rok.