Ogłoszenia na XXX Niedzielę Zwykłą

niedziela 29.10.2023

29 października 2023

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu.
  2. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze będą sprawowane o godz. 7.00; 9.00, 11.00 i 13.30. Po tej ostatniej Mszy św. wyruszy procesja na cmentarz.
  3. Zaś w czwartek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia Msze Święte o godz.: 7.00; 9.00; 15.00 i 17.00 – po tej wieczornej Mszy św. również wyruszy procesja na cmentarz.
  4. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.
  5. Do 8 listopada będziemy odmawiali różaniec za zmarłych wymienianych w wypominkach jednorazowych.
  6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

- I czwartek  - po powrocie z cmentarza potrwa Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych do godz. 2100.

- I piątek – okazja do spowiedzi św. od godz. 1500. O godz. 1600 Msza św. wotywna.  Po wieczornej Mszy św. stosowne modlitwy.

- I sobota – po Mszy św. o godz. 700 nabożeństwo pierwszosobotnie i wymiana tajemnic różańcowych. Różaniec będzie połączony z wypominkami.

1. Dzieci zapraszamy w poniedziałek na godz. 1600 na ostanie nabożeństwo różańcowe.
  2. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki na Wypominki i Msze zbiorowe. Proszę pamiętać o zaznaczeniu właściwej godziny. Można również już składać wypominki roczne.
  3. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma” oraz kalendarze na przyszły rok.
  4. Młodzież klas VIII przygotowująca się do sakramentu bierzmowania w sobotę 4 listopada udaje się autokarem na Dekanalny Dzień Młodych do Brus. Pod przewodnictwem Księdza Biskupa Arkadiusza odbędzie się tam wprowadzenie relikwii bł. Carlo Acutisa. Wyjazd o godz. 1515z parkingu przy kościele.
  5. Od jutra Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 1700.
  6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze inwestycje parafialne.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Michała Turzyńskiego. Wieczny odpoczynek…