Ogłoszenia na XVII Niedzielę Zwykłą

niedziela 30.07.2023

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30 lipca 2023

1. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.
  2. We wtorek, 1 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia.
  3. Tego samego dnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć.
  4. W tym tygodniu przypadają Dni eucharystyczne:

- I czwartek  - po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświetszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych do godz. 2100.

- I piątek – okazja do spowiedzi św. od godz. 1500. O godz. 1600Msza wotywna. Natomiast po Mszy św. wieczornej Wystawnie Najświętszego Sakramentu i stosowne modlitwy.

- I sobota -  na Mszy św. o godz. 700 uczcimy Niepokalane Serce NMP a po niej  pierwszosobotnie nabożeństwo i wymiana tajemnic różańcowych.

1. W piątek ks. proboszcz odwiedzi chorych parafian z posługą sakramentalną; ks. wikariusz w sobotę.
  3. Dzisiaj w naszej parafii zatrzyma się na obiad Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Bóg zapłać za ugoszczenie pielgrzymów w swoich domach.
  4. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze inwestycje parafialne.
  5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jerzego Szneka. Wieczny odpoczynek…
  6. W zakrystii i przed kościołem można zaopatrywać się w książki z okazji 100 lecia naszego kościoła oraz magnezy z jego wizerunkiem. Cena książki 50 zł, magnesu 10 zł.
  7. Zapowiedź przedślubna II:
  • Adrian Szczepaniak, par. Pogórze
  • Julia Czerwińska, par. Pogórze
  • Piotr Imianowski; par. Dziemiany
  • Anna Gawin; par. Dziemiany
  1. Wójt Gminy Dziemiany i Ośrodek Kultury zaprasza w piątek na godz. 11.00 na pokazy koszenia zboża metodą tradycyjną w Dębinie.